Ημερίδα ενημέρωσης σχολικών νοσηλευτών για τον σακχαρώδη διαβήτη

e_ekpaideytikon_thematon

Ημερίδα ενημέρωσης σχολικών νοσηλευτών για τον σακχαρώδη διαβήτη

Σας ενημερώνουμε για τον σύνδεσμο της εξ αποστάσεως παρακολούθησης και το επικαιροποιημένο πρόγραμμα της Μετεκπαιδευτικής Ημερίδας για την εκπαίδευση των Σχολικών Νοσηλευτών με θέμα:

«Η αντιμετώπιση των παιδιών και εφήβων με σακχαρώδη διαβήτη τύπου 1 στο σχολείο και ο ρόλος του Σχολικού Νοσηλευτή»,

που διοργανώνεται από το Διαβητολογικό Κέντρο Α΄ Παιδιατρικής Κλινικής και το Διαβητολογικό Ιατρείο Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής του Νοσοκομείου Παίδων «Π & Α Κυριακού».

Η εκπαιδευτική ημερίδα θα γίνει δια ζώσης το Σάββατο 14/10/2023 στο αμφιθέατρο του Νοσοκομείου Παίδων “Π& Α Κυριακού” στον 1ο όροφο, μεταξύ 9:00-14:00.

Η συμμετοχή θα είναι δωρεάν. Μπορούν να παρακολουθήσουν την εκπαιδευτική ημερίδα Νοσηλευτές, Γυμναστές και λοιποί εκπαιδευτικοί που έχουν στην τάξη τους μαθητές με σακχαρώδη διαβήτη τύπου 1, για την καλύτερη αντιμετώπιση των παιδιών με διαβήτη στο σχολείο.

Η παρακολούθηση για τους ενδιαφερόμενους θα είναι δυνατή και με φυσική παρουσία και διαδικτυακά.

Δεν χρειάζεται εγγραφή για την παρακολούθηση της ημερίδας.

Το πρωί της 14/10/2023 στις 9:00 πμ μπορούν να συνδεθούν οι ενδιαφερόμενοι με το παρακάτω link, έχοντας κλείσει τα εικονίδια της φωνής και του video:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ