Επιμορφωτική συνάντηση Διευθυντή και Συμβούλων Εκπαίδευσης της Π.Ε. Ανατολικής Αττικής με Διευθύντριες και Διευθυντές Δημοτικών Σχολείων

Επιμορφωτική συνάντηση Διευθυντή και Συμβούλων Εκπαίδευσης της Π. Ε. Ανατολικής Αττικής με Διευθύντριες και Διευθυντές Δημοτικών Σχολείων

Την Παρασκευή, 16-06-2023, πραγματοποιήθηκε στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα επιμορφωτική συνάντηση μεταξύ του Διευθυντή, των Συμβούλων Εκπαίδευσης (ΠΕ70) Π. Ε. Ανατολικής Αττικής και των νέων Διευθυντών και Διευθυντριών των Δημοτικών Σχολείων της Α και Β Ανατολικής Αττικής. Στη συνάντηση απηύθυναν χαιρετισμό ο Διευθυντής Εκπαίδευσης, Δρ. Κωνσταντίνος Παπαχρήστος, ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φυσικής Αγωγής 2ης Θέσης Ανατ. Αττικής, Δρ. Αντώνιος Χριστόδουλος, η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Αγγλικής Γλώσσας 2ης Θέσης Ανατ. Αττικής, Δρ. Ευαγγελία Καραγιάννη, η Προϊσταμένη του 1ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατ. Αττικής, κ. Χρυσάνθη Σαρίδου και η Προϊσταμένη του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατ. Αττικής, Δρ. Μαρία Κουτσουμπού. Ακολούθησαν βιωματικά εργαστήρια, τα οποία διοργάνωσαν οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης (ΠΕ70) της Ανατολικής Αττικής.

Ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ11 κ. Χριστόδουλος ομιλεί μπροστά στο κοινό της επιμορφωτικής συνάντησης.Οι συμμετέχοντες Διευθυντές και Διευθύντριες παρακολουθούν με προσοχή την παρουσίαση της Συμβούλου Εκπαίδευσης ΠΕ06 κ. Καραγιάννη στον προτζέκτορα.Η Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ70 κυρία Ρογάρη κάνει την παρουσίασή της με τη βοήθεια σημειώσεων.Η Προϊσταμένη του 1ου ΚΕΔΑΣΥ Ανατολικής Αττικής κ. Σαρίδου απευθύνει χαιρετισμό.Χαιρετισμός από την Προϊσταμένη του 2ου ΚΕΔΑΣΥ Ανατολικής Αττικής κ. Κουτσουμπού.