Ενημερωτικό Δελτίο Τύπου Διεύθυνσης Π.Ε. Ανατολικής Αττικής – Κοπή πίτας 2023

Ενημερωτικό Δελτίο Τύπου Διεύθυνσης Π.Ε. Ανατολικής Αττικής – Κοπή πίτας 2023

Κοπή βασιλόπιτας

Τη Δευτέρα 30-01-2023 πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής, στην αίθουσα εκδηλώσεων «Ο Φωτογράφος» στην Παιανία.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν:

• ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Μεσογαίας και Λαυρεωτικής, Νικόλαος,
  • ο Αντιπεριφερειάρχης Παιδείας Αττικής, κ. Χ. Αλεξανδράτος,
  • ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής κ. Α. Μαρίνος, μετά του Προϊσταμένου Τμήματος Εκπαιδευτικών Θεμάτων, κ. Τ. Ράπτη,
  • ο Δήμαρχος Λαυρεωτικής, κ. Δ. Λουκάς,
  • ο Δήμαρχος Παιανίας, κ. Ι. Μάδης,
  • ο Δήμαρχος Παλλήνης, κ. Α. Ζούτσος,
  • ο Δήμαρχος Σαρωνικού, κ. Π. Φιλίππου,
  • η Αντιδήμαρχος Παιδείας Δήμου Παιανίας, κ. Κ. Ανδρέου,
  • ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Δήμου Ραφήνας-Πικερμίου, κ. Σ. Πάντζας,
  • η Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης, κ. Δ. Τριάντη,
  • ο Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Παλλήνης, κ. Γ. Μουρτζιάπης,
  • οι Συντονιστές/στριες Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70 5ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, κ. Β. Παπαδοπούλου και κ. Β. Χαρίτος,
  • η Προϊσταμένη 1ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής, κ. Χ. Σαρίδου,
  • η Προϊσταμένη 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής, κ. Μ. Κουτσουμπού,
  • τα μέλη του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ανατολικής Αττικής, κ.κ. Ι. Κανελλόπουλος, Ε. Μαραγκουδάκης, Ι. Ρούπας.

Ανήμερα της γιορτής των Τριών Ιεραρχών, ο Σεβασμιότατος ευλόγησε τη βασιλόπιτα και έψαλε το απολυτίκιο των Τριών Ιεραρχών. Στη συνέχεια, ο Σεβασμιότατος απηύθυνε χαιρετισμό, εκφράζοντας το σεβασμό του για το λειτούργημα των εκπαιδευτικών και την ευχή να μεταδίδουν οι εκπαιδευτικοί τη σοφία, την έμπνευση και την πνοή της γνώσης στα παιδιά, ακολουθώντας το παράδειγμα των Τριών Ιεραρχών, προκειμένου να οδηγηθούν στην ευτυχία και την καταξίωση. Ακολούθως, ο Διευθυντής Δρ. Κωνσταντίνος Παπαχρήστος απηύθυνε χαιρετισμό και ευχαρίστησε όλες και όλους τους προσκεκλημένους για την παρουσία τους και την ουσιαστική συνδρομή τους στο έργο της Διεύθυνσης.

Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους και το προσωπικό του χώρου ο Φωτογράφος για την φιλοξενία και την άψογη εξυπηρέτηση.

.