Συνάντηση εργασίας της Δ/νσης Π.E. Ανατολικής Αττικής με Διευθύντριες/Διευθυντές Δημοτικών Σχολείων Β Αν. Αττικής

Συνάντηση εργασίας της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής με Διευθύντριες/Διευθυντές Δημοτικών Σχολείων Β Αν. Αττικής

Την Τρίτη 30-05-2023 πραγματοποιήθηκε στο 2ο δημοτικό σχολείο Αγίου Στεφάνου συνάντηση εργασίας μεταξύ της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής και των Διευθυντών και Διευθυντριών, αλλά και των εκπαιδευτικών που θα αναλάβουν χρέη διεύθυνσης των δημοτικών σχολείων της Β Ανατολικής Αττικής. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τους/τις Συμβούλους Εκπαίδευσης περιοχής ευθύνης Β Αν. Αττικής. Παρευρέθηκαν, επίσης, εκ μέρους του Δήμου Διονύσου και απηύθυναν χαιρετισμό ο κ. Ιωάννης Τσουδερός, Αντιδήμαρχος Οικονομικών, η κ. Σοφία Κατσιγιάννη, Αντιδήμαρχος Παιδείας και η κ. Αλεξάνδρα Τόκα, Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Τη συνάντηση απασχόλησαν θέματα παιδαγωγικού και διοικητικού περιεχομένου, λειτουργίας των σχολείων, νομοθεσίας και αρμοδιοτήτων, προετοιμασίας της νέας σχολικής χρονιάς.

Ο Διευθυντής Π.Ε. κύριος Παπαχρήστος απευθύνεται στο κοινό.

Συνάντηση εργασίας Διευθυντή Π.Ε. με τις Διευθύντριες/τους Διευθυντές της Β Ανατολικής Αττικής

Η συνάντηση εργασίας λαμβάνει χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Η συμμετοχή είναι μεγάλη.

Ο Διευθυντής Π.Ε. και οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης στη συνάντηση εργασίας.