Ενημερωτικό Δελτίο Τύπου – Συνάντηση με τον Βουλευτή Ανατολικής Αττικής κ. Οικονόμου Βασίλειο

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ Κ. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟ

Τη Δευτέρα 04-09-2023 πραγματοποιήθηκε στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής συνάντηση ενημέρωσης και συζήτησης μεταξύ του Διευθυντή της ΔΙΠΕ Ανατολικής Αττικής  κ. Κωνσταντίνου Παπαχρήστου και του Βουλευτή Ανατολικής Αττικής κ. Βασιλείου Οικονόμου.

Στη συνάντηση συμμετείχαν η διευθύντρια του Φεστιβάλ «Μεσόγεια» κα Αριάδνη Δάδα, ο Προϊστάμενος εκπαιδευτικών θεμάτων της ΔΙΠΕ Ανατολικής Αττικής κ. Κυριάκος Λεμπέσης και η Υπεύθυνη Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού της ΔΙΠΕ Ανατολικής Αττικής κα Χαρά Ρόμπου.

Βασικό θέμα συζήτησης ήταν η πραγματοποίηση διασχολικού πρωταθλήματος κλασικού αθλητισμού του Φεστιβάλ «Μεσόγεια» και η ενημέρωση των σχολικών μονάδων για τη συμμετοχή τους σε αυτό. Η κα Δάδα παρουσίασε αναλυτικά το πρόγραμμα του Φεστιβάλ σε όλους τους τομείς του.

Η συνάντηση διεξήχθη σε κλίμα συνεργασίας με  κοινό στόχο την αναβάθμιση της Φυσικής Αγωγής και τον εμπλουτισμό της με δράσεις.

ΔΙΠΕ Ανατολικής Αττικής