Εκδηλώσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για την πρόληψη και την αντιμετώπιση της Ενδοσχολικής Βίας και του Εκφοβισμού από ΔΙ.Π.Ε. Αν. Αττικής και το 5ο ΠΕ.ΚΕ.Σ Αττικής, σε συνεργασία με τους 13 Δήμους της Ανατολικής Αττικής

dieythinsi-photo

Η ΔΙ.Π.Ε. Ανατολικής Αττικής και το 5ο ΠΕ.ΚΕ.Σ Αττικής σε συνεργασία με τους 13 Δήμους της Ανατολικής Αττικής, διοργανώνουν ενημερωτικές επιμορφωτικές συναντήσεις για την αντιμετώπιση της Ενδοσχολικής Βίας και του Εκφοβισμού (Ε.ΒΙ.Ε.) με τους/τις Εκπαιδευτικούς και τους Γονείς/Κηδεμόνες των σχολείων αρμοδιότητάς τους.

Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν σε σχολικές μονάδες και σε χώρους των Δήμων από 24/05/24 έως και 06/06/2024.

Για κάθε μία εκδήλωση αποστέλλεται σχετική πρόσκληση-πρόγραμμα στις αντίστοιχες σχολικές μονάδες της ΔΙ.Π.Ε. Αν. Αττικής, στους Δήμους και στις Ενώσεις Γονέων.

Μετάβαση στο περιεχόμενο