Σποτ ΚΕΘΙ - Προσφυγόπουλα

Βασιλική  Ξυθάλη

Τηλ. Γραμματείας:  210-6617456

Παγκόσμια διάκριση για τα 26ο και 29ο Αχαρνών

Το 26ο και 29ο Αχαρνών για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατόρθωσαν να ξεχωρίσουν παγκοσμίως και να χρισθούν Mentor Schools στο πρόγραμμα Συνεργάτες στη Μάθηση εκπροσωπώντας τη χώρα μας σε μία παγκόσμια κοινότητα πρωτοπόρων σχολείων.

Οι εκπαιδευτικοί των δύο σχολείων με την καθοδήγηση των διευθυντών εργάστηκαν σκληρά και έδειξαν πολύ καθαρά το πάθος τους για καινοτόμο διδασκαλία και μάθηση. Αυτή η ομάδα αφοσιώθηκε στο να βελτιώσει τα εκπαιδευτικά αποτελέσματα των μαθητών των δύο σχολείων και να αναπτύξει πρωτοβουλίες και συνεργασίες, με συμμετοχή τόσο των εκπαιδευτικών όσο και των μαθητών, με σχολεία εντός και εκτός Ελλάδας.

Θερμά συγχαρητήρια για το επίτευγμα του συνόλου των εκπαιδευτικών των δύο σχολείων, που ικανότατα συμμετέχει ως ενεργό και καθοδηγητικό μέλος εκπαιδευτικών ομάδων σε παγκόσμιο επίπεδο.

Latest News